ХАСКИ БЛОГ Питомника HAKUNA VOTA

Австрийский Догшоу уикенд. 3хМонопородные выставки хаски

Rosegg, ÖCNHS, Karawanks Winner, хаскі, сибирская хаски, питомник, украина, husky, Österreich, Hakuna Vota, розплідник
В Австрії у містечку Розегг посеред гір десь у регіоні Карінтія австрійський клуб північних та їздових порід ÖCNHS організував 3 спеціалізовані виставки, які проходили 1 вікенд з 24.06 по 25.06 2023 року. Тобто три виставки за 2 дні. І назвилося воно 3хKarawanks Winner 2023.
Вони запросили 3 дуже цікавих експертів. Один суддя-породник по маламутах Darren Walker (Ірландія), інший суддя-породник по самоїдах Rafael Garcia Parrondo (Іспанія), і третій суддя-породник з сибірських хаскі Donna Beckman (США).
Під першими двома ми з Мітєю отримали оцінку Excellent 4/4 та просто Excellent у класі Open.
А наступного дня під експертизою судді-породника з сибірських хаскі, яку запросили зі США. І яка власне вже 45 років займається цією породою, має власний розплідник, є учасником комітету по створенню нового Ілюстрованого стандарту Сибірських хаскі - Донна Бекмман.
Вона віддала Міті почесне перше місце в класі Open і дала оцінку Excellent 1/6 + CACA (цим ми відкрили чемпіонство Австрії).
Я була дуже щаслива в цю мить. Бо це другий раз за останні декілька виставок як Мітю оцінив ще один суддя-породник зі США, і обидва рази вони вибирали її як кращу з класу. І це при тому, що разом з нею були ну дуууже красиві, дуже породні сибірські хаскі, з відомих розплідників Європи. І виграти у таких сук, під такою суддєю із хаскі власного розведення - це вельми поважно.
ЮНА також побувала під експертизою судді-породника-американки.
це Юна
В класі чемпіонів вона отримала від судді оцінку EXCELLENT.
Я була вражена скільки хороших слів, гарних описів отримали мої Мітя і Юна. Та всі учасники рингу. Нас було всього 53 хаскі. У Міті було 7 собак, у Юни було 8 в класі. І це було відчуття таке, ніби ми не на виставці а на якомусь породному семінарі. Це, щоб ви розуміли, наскільки розлсаблена була тмосфера, і атмосфера цікавості всі експонентів до процессу. Бо зазвичай на виставках люди частіше напружені, ніж розслаблені і зацікавлені процесом.
Було десь 17 цуциків! 2 ветерани. Був і робочий клас. І ми всі мали змогу почути опис кожної собаки. І це було дуже корисно.
Суддя була настільки привітна, мила, позитивна, коректна в поведінці і чітка в описах усіх хаскі нашого рингу.

Також вона додала, що побачила дуже класне поголівʼя сибірських хаскі. І що ми всі (заводчики, власники, хендлери) зробили гарну роботу. Дякую їй за це.
Ось що з базового вона зауважувала підчас опису кожного представника Сибірської хаскі в тому рингу:

🔹 хвіст у хаскі має бути посаджений трохи нижче лінії верху (тобто не має стирчати із спини вверх, а бо на одному рівні з лінією верху).

🔸нагадала нам у сім що кігті мають бути підстрижені або підпиляні (не допускати такої довжини як у ґарпії)

🔸також заборонено стригти або тримінгувати шерсть хаскі по тілу. Це протирічить всьому сенсу існування такої шерсті в цій породі. І ця процедура дуже шкодить.

🔹а також, сказала що будова тіла визначається його функціональністю.

Меседж у тому, що якщо будова тіла відмінна як для цієї породи, а форма і будова голови теж віповідає стандарту, але так зване "обличча" не відповідає сучасним трендам - то слід віддавати перевагу тілу, замість виразу обличча. Бо працювати хаскі доводиться тілом, а не виразом обличча.

🔸Звичайно, ж пані суддя приділила увагу й темі про "роспущену" лапу. Радила за цим стежити і правильно вирощувати цуциків, щоб в них формували міцні звʼязки на лапках. І пальці лапи були зібрані в пучок.

🔸А особливо для тих заводчиків і власників хаскі, які мешкають в теплому кліматі, вона радила завжди слідкувати за шерстю, зволожувати її і захищати від зовнішніх факторів - пил, ультрафіолет, різні інші елементи.
Ну а бонусом наприкінці кожного дня були номінації, і ми попали в номінацію - Найдовша подорож до цієї виставки. І нам дали сертифікат на безкоштовну реєстрацію у наступній виставці від Австрійского клуб північних їздових порід..
Це був приголомшливий виставковий вікенд. Дуже сподобалася локація. Це було невеличке місто Розег. В долині серед Альп, буквально через хребет вже була Словенія. Була файна погода, місцями літній теплий дощик, а місцями літня спека і жарив ультрафіолет.
Це були 3 виставки на яких почувався ніби на якомусь домашньому святі. Дуже затишно, із подарунками, із змогою поспілкуватися із колегами по породі, а з деякими навіть в-перше познайомитися. Також побачити поголівʼя хаскі, або побачити тих хаскі, яких ти бачив тільки в соц.мережах на світлинах, або бачив імʼя у родоводі якоісь хаскі на сайті родоводів, або десь колись про них чув, але не бачив.
Найголовніше у цих мандрівках і участі у Монопродках, це справжня нормальна оцінка представників хаскі, справді гарні собаки, судді які в темі породи, ну і найважливіше - завдяки монопродкам ти розумієш якість свого поголівʼя, розумієш де в твоєму розпліднику хаскі - ок, а де - треба змінити або покращити ситуацію з поголівʼям, і яких представників треба додати у свій ген-пул.
Бо кінцева мета всього цього - робити все можливе щоби розводити кращих хаскі, показувати кращих хаскі, і нехай отримає перемогу найкраща.
Наши DogShow успехи